ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13095701
*
nr 1309 5701
Spegel
+ konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:53:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:30:15
1
600 kr
24/2 18:39:22
2
700 kr
24/2 19:02:35
3
800 kr
24/2 19:13:07
2
900 kr
24/2 19:15:08
3
1.000 kr
24/2 19:21:45
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 1309 5701
Spegel
+ konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:30:15 | 1 | 600 kr |
24/2 18:39:22 | 2 | 700 kr |
24/2 19:02:35 | 3 | 800 kr |
24/2 19:13:07 | 2 | 900 kr |
24/2 19:15:08 | 3 | 1.000 kr |
24/2 19:21:45 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23